Newsy

OFF Festival Katowice 2012: Doktor Plama vs DOOM

5 komentarzy

Kim jest Doktor Plama? Jeśli ten pseudonim nic ci nie mówi, masz karygodne zaległości z klasyki polskiego filmu! Czym prędzej więc sięgnij po "Hydrozagadkę" Andrzeja Kondratiuka, bo już na OFF-ie usłyszysz jak do tej kultowej komedii muzykę na żywo grają brytyjscy awangardziści z Chrome Hoof! Z kolei z kart komiksów Marvela zstąpił na ulice Nowego Jorku niejaki DOOM – jego również zobaczymy w Katowicach!

więcej >>>

Artur Rojek Gwarancją Kultury

6 komentarzy

Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu, Artur Rojek uznany najlepszym „Menedżerem Kultury”. Rojek został laureatem Gwarancji Kultury – corocznych nagród TVP Kultura, przyznawanych twórcom i wydarzeniom kulturalnym uznanym za najciekawsze w sezonie. Uznanie znalazło „offfensywne myślenie i stoworzenie imprezy muzycznej, która jest antidotum na większość przaśno-jarmarcznych widowisk medialnych”.

więcej >>>

OFF Festival Katowice 2012: Witamy Thurstona Moore'a

3 komentarzy

Ikona amerykańskiej sceny Thurston Moore, gwiazdorski duet anbb: alva noto & blixa bargeld, metalowcy z Baroness, teksański bard Josh T. Pearson, królowa polskiej alternatywy Nosowska oraz reaktywowany specjalnie na festiwal Kanał Audytywny – oto kolejne jasne punkty programu OFF Festival Katowice 2012.

więcej >>>

OFF Festival Katowice 2012: Rap i dancehall pod namiotem

1 komentarzy

Na chwilę odpoczywamy od gitar. Na Scenie Trójki w tym roku usłyszycie i zobaczycie przyszłość rapu – w postaci zjawiskowej Dominique Young Unique i szalonych Das Racist – oraz przegląd przez wszystko, co najlepsze w klubach Jamajki, Londynu i Ameryki, czyli Africa HiTech.

więcej >>>

OFF Festival Katowice 2012: Eksperymentalna scena Fennesza

4 komentarzy

Z dumą informujemy, że wiedeński wizjoner Fennesz będzie kuratorem jednego dnia na Scenie Eksperymentalnej. Jego zaproszenie przyjęli: Kim Gordon & Ikue Mori, Henry Rollins, Papa M, Lillevan (w duecie z którym wystąpi sam Fennesz), Forest Swords, Jacaszek, Mordy oraz Piętnastka.

więcej >>>