Newsy

OFF Festival Katowice 2012: Do zobaczenia za rok!

To był niezapomniany weekend – roztańczeni Metronomy, dzicy Atari Teenage Riot, żywa magia Charlesa Bradleya, szaleni Swans, zjawiskowi Battles, charyzmatyczni Thurston Moore, Kim Gordon, Stephen Malkmus i Henry Rollins, czy wreszcie jedyny i niezastąpiony, legenda wcielona – Iggy Pop ze swoją hałaśliwą kompanią. Siódmy OFF Festival przeszedł do historii.

Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami, że uśmiechaliście się do siebie, że bawiliście się do rana i że znowu będziemy za Wami tęsknić. Dziękujemy za to, że na koncertach akustycznych byliście skupieni i wyciszeni jak w filharmonii, a gdy ryczały gitary, pokazaliście artystom, co to prawdziwe szaleństwo pod sceną. Za dyskusje przy piwie i trudne pytania w Kawiarni Literackiej. Dziękujemy za to, że jesteście najwspanialszą festiwalową publicznością na świecie. To oficjalne.

Musimy się jeszcze spakować, rozmontować sceny, wyprowadzić  z gościnnej Doliny Trzech Stawów – i gdy tylko się z tym uporamy, rozpoczniemy planowanie ósmego OFF Festivalu, na który już dzisiaj zapraszamy Was w sierpniu 2013 roku. Dołożymy wszelkich starań, by był równie dobry jak ten, który właśnie się zakończył. Do zobaczenia.