Newsy

OFF Festival Club: Francuski tajfun

OFF Festival Club powraca! Gwiazdą najbliższej klubowej edycji jednego z najbardziej rozpoznawanych festiwali będzie francuska legenda electro - duet DAT Politics! Koncert odbędzie się 2.12.2012 w Cafe Kulturalna w Warszawie.

DAT Politics powstał w 1999 w Lille we Francji i z miejsca został okrzyknięty najbardziej ekstatycznym imprezowym combo na planecie. Ich występy na żywo owiane są legendą, a żywy tajfun o nazwie DAT Politics siał spustoszenie na parkietach na całym świecie. Mieszanka turbo-popu, połamanych bitów i punkowa energia, którą można byłoby obdzielić ze sto garażowych bandów zapewniły zespołowi status kultowego oraz zamówienia na remiksy m.in. od Yacht, Jaga Jazzist  czy Architecture In Heslinki

Wydawali dla takich instytucji elektronicznego undergroundu jak A-Musik, Fat Cat  czy Tigerbeat6, a ich domem na lata stała się wytwórnia założona przez Chicks On Speed. W kwietniu nakładem prestiżowego wydawnictwa Sub Rosa ukazała się najnowsza płyta duetu o wszystko mówiącym tytule „Blitz Gazer”

Bilety: 35/45PLN

Strona oficjalna: http://www.datpolitics.com/

“Face In Sustain” video: http://www.youtube.com/watch?v=zEJ4G9q9NBY

Live: http://www.youtube.com/watch?v=lkxa_9X5k-M&